Aktualijos

Iš mobilumo vizito Graikijoje – su daugiau žinių ir įdomia patirtimi

     Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla kartu su partneriais iš Graikijos, Norvegijos, Portugalijos, Lenkijos ir Rumunijos pradėjo įgyvendinti „Erasmus+“ programos bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerystės projektą „Fake News in the Fake News Age: Cultivating Media Literacy in the Educational Community“ („Netikros naujienos netikrų naujienų amžiuje: žiniasklaidos raštingumo lavinimas švietimo bendruomenėje“, dotacijos sutarties Nr. 2018-1-EL01-KA229-047996_6). 
     2018 m. lapkričio 13-16 d. įvyko pirmasis  trumpalaikis mokinių grupių mobilumo vizitas, kuriame dalyvavo mokyklos mokiniai Eimantas Bytautas, 17-T grupė, Lukas Sakalauskas, 17-A grupė, ir Ernėstas Čepas, 18-T grupė. Mokinius į vizitą lydėjo praktinio mokymo vadovė Rima Šivickienė bei mokytoja Edita Kapišauskaitė.
     Siekiant pažinti graikų kultūrą bei susipažinti su jų švietimo sistema, projekto mobilumo veikloje dalyvaujantys mokiniai iš Lietuvos, Norvegijos, Portugalijos, Lenkijos ir Rumunijos buvo apgyvendinti graikų mokinių šeimose, kartu su jais lankė pamokas Herakliono 5-ajame bendrojo ugdymo licėjuje, dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje, susipažino su žymiais istoriniais objektais. Įdomu tai, kad Graikijos mokyklose mokiniams draudžiama turėti garso bei vaizdo įrašymo įrenginius (taip pat ir mobiliuosius telefonus), pertraukas jie leidžia bendraudami ar žaisdami mokyklos kiemelyje, kuris tuo pačiu yra ir sporto aikštelė. 


     Mokinius mobilumo vizito metu lydėję mokytojai, projekto darbo grupių nariai, aptarė tolimesnes projekto mobilumo veiklas bei užduotis. 
     Mobilumo veiklos dalyviai seminaro „Saugus internetas“ metu gavo žinių, kaip atskirti ir patikrinti, ar internete paskelbta informacija yra tikra, taip pat turėjo galimybę stebėti 1973 metų lapkritį Atėnų politechnikos universitete įvykusio sukilimo minėjimą, išgirsti graikų mokinių atliekamas dainas. 
     Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. 

 
Ankstesni įrašai