Aktualijos

Profesinė praktika ES šalyse

    2019 metų gegužės 5-11 dienomis mūsų mokyklos profesijos mokytojos Edita Malinskienė ir Indrė Bieliauskaitė vyko į „ERAZMUS+ WORK PROGRAMME FOR VET STAFF MOBILITY“ organizuojamą stažuotę į Vokietiją Hamburgo miestą.

     Stažuotės tikslas - susipažinti ir daugiau sužinoti apie dualinę mokymo sistemą, jos veikimo principą ir struktūrą Vokietijoje, skirtingų pakopų mokyklose ir sistemos kuruojamuose grandyse (merijos, mokymo centrai, pramonės ir amatų rūmai). Stažuotėje dalyvavo dvylika profesijos mokytojų iš skirtingų profesinių mokyklų (Biržų, Panevėžio, Kupiškio, Kretingos ir Joniškėlio I. Karpio ŽŪPM). Mokytojai įgijo daug naujų žinių, susipažino su sistemos veikimo principu, turėjo galimybę dalyvauti pamokose bei pabendrauti su mokiniais ir mokytojais dirbančiais dualinėje mokymo sistemoje.

     Dualinę profesinio mokymo sistemą sudaro dvi dalys: teorinė dalis profesinio mokymo įstaigoje (1/3) ir praktinė dalis (2/3) įmonėje. Tokiu būdu, jauni žmonės įgyja reikalingų praktinių įgūdžių, o įmonės gauna jaunus kvalifikuotus darbininkus, turinčius įmonei reikalingą kvalifikaciją.

     Stažuotė buvo finansuojama pagal ES Erasmus+ programos KA1 Mobilumo projektą Nr. 2018-1-LT01-KA116-046784, kurią kuravo Virginija Vincaitė.

 
Ankstesni įrašai