Renginiai

Respublikinis renginys-konkursas „Žemės meno diena“

     Beržynas – tai mano marškiniai, kviečių laukas – mano plaukai, suarta dirva – mano blakstienos, pieva – mano prijuostė, vaivorykštė - mano juosta, ežerai – tai mano akys, visa tai, ką tu matai, tai ir esu aš – ŽEMĖ.
     Reikia įdėti daug širdies, turėti didelės išminties, kad išmokytum jaunąjį žmogų džiaugtis ir saugoti tai, ką sukūrė gamta. Nepaprastai šiltą ir saulės spindulių nutviekstą gegužės 15 dieną Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykloje įvyko respublikinis renginys–konkursas ,, Žemės meno diena“, apie kurį svajota, planuota, kol idėją pavyko įgyvendinti. Į konkursą atvyko dvylika komandų iš įvairiausių Lietuvos kampelių, o kūrybinis procesas vyko mokyklos kiemo erdvėse. Renginio tikslas - populiarinti aplinkos puošybos, landšafto dizaino profesines specialybes, skatinti mokyklų ir kaimo bendruomenių, kitų organizacijų bendradarbiavimą, ugdyti kūrybiškumą. Renginio dalyviai turėjo sukurti objektą iš gamtinių medžiagų nurodyta tema „Pradžia”, jų darbus vertino kompetentinga komisija: Danguolė Laužikienė - komisijos pirmininkė, landšafto architektė, floristikos mokytoja metodininkė, Ligita Jankauskienė - floristė-dizainerė, „Ligitos gėlių dizaino studijos” savininkė, Asta Želvienė - Joniškėlio apylinkių seniūnijos apželdinimo specialistė ir Marija Jurėnienė - Narteikių bendruomenės pirmininkė.
     Atvykusius svečius pasveikino mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Jovaišienė, kuri negailėjo gražių žodžių, linkėjimų ir geros nuotaikos Žemės meno kūrėjams. Prie šių linkėjimų prisidėjo Pasvalio savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Kiudis ir Joniškėlio miesto seniūnas Donatas Dilys. 
     Gerą nuotaiką šventės dalyviams dovanojo iš Vaškų atvykusi muzikos grupė „Marmaliakt“ (vadovas Mindaugas Garalevičius). Mokyklos ir svečių komandos, stebimos geranoriškai nusiteikusios komisijos, smalsių žiūrovų, įgyvendino savo kūrybines svajones. 
     Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis, pavaišinti pietumis, o prizinės vietos skirstytos į kelias kategorijas. Profesinių mokyklų kategorijoje išskirtos trys prizinės vietos:
I vieta - Ukmergės technologijų ir verslo mokyklai už objektą „Pradžioje buvo šviesa“ (vadovės Jūratė Kvietkauskienė ir Jūratė Mišinienė); 
II vieta - Joniškio žemės ūkio mokyklai už darbą „Atbudimas“ (vadovė Rima Skirvainienė); 
III vieta - Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklai už kūrybinį darbą „Pirmasis blynas“ (vadovė Felicija Janušonienė). 
     Nominacija už kūrybiškiausią objektą „Žalias pakylėjimas“ suteikta Biržų technologijų ir verslo mokymo centrui (vadovės Ingrida Pranauskaitė ir Audronė Čiapienė); nominacija už organiškiausią objektą „Pradžioje buvo šviesa arba viskas prasideda nuo idėjos...“ skirta Zarasų profesinei mokyklai (vadovė Donata Radionova); nominacija už originaliausią objektą „Pradžios vartai“ - VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centrui (vadovė Jurgita Steckienė). 
     Bendrojo ugdymo mokyklų kategorijoje vietos skirtos taip:
I vieta - Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinei mokyklai (vadovas Boleslovas Tuskėnas) už performanso išraišką „Pusiausvyra“; 
II vieta - Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijai (vadovė Daiva Indulė) už darbą „Javapjūtės pradžia“;
III vieta - Pasvalio r. Narteikių mokyklai-darželiui „Linelis“ už kompoziciją „Laiko ratas“ (vadovė Ligita Bieliauskienė).
     Bendruomenių, seniūnijų ir kitų organizacijų dalyvių kategorijoje: 
I vieta - Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos Saločių daugiafunkciam centrui už kruopštų kūrybinį darbą „Sapnas“ (vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė); 
II vieta - Norgėlų kaimo bendruomenei už komandinį darbą „Gyvybės pradžia“ (vadovė Stefa Mištolienė); 
III vieta - Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos Švobiškio daugiafunkciam centrui už objektą „Įkurtuvės“ (vadovė Lina Bžėskienė).
     Dėkojame šio renginio rėmėjams: Žemės ūkio ministerijai per Nacionalinę mokėjimo agentūrą (pagal Žemės ūkio parodų, prekybos mugių, bendruomeniškumą kaime skatinančių renginių ir konkursų organizavimo ir (arba) dalyvavimo juose finansavimo paraišką), UAB „Vigesta“, Sodeliškių dvaro sodybos (Biržų raj.) savininkams, UAB ,,Saldrita“, ūkininkei Irenai Grybienei, buvusiems mūsų mokyklos mokiniams Antanui Butkui, Pranui Vyčui, Arūnui Niauroniui, Rokui Guobužui, Viliui Janeliūnui. 
     Renginio idėja – gamtos ir žmogaus draugystė ir ryšys. Kiekvienas turime būti atsakingas už savo aplinką: gyventi ne vien šia diena, bet susimąstyti apie savo ir kitų ateitį. 

 
Ankstesni įrašai